Ziņas / Dīleru Ziņas

Ziņas attēls

Aleksandrs Oskins par Wess Select un BMW dīlera tiesībām

Māris Ozoliņš, iAuto | 10. septembris, 2013
Ziņa ir atvērta: 2183 reizes


Jau ilgāku laiku auto nozarē tika runāts par to, ka Wess Select netiks pagarinātas BMW dīlera tiesības. Iepriekšējā nedēļā par to tika izplatīts oficiāls paziņojums. Tāpēc iAuto.lv tikās ar Wess Select valdes priekšsēdētāju Aleksandru Oskinu, lai uzzinātu vairāk par radušos situāciju.

Lai saprastu kopainu, ir jāpaskatās vēsturē un uz situāciju kaimiņvalstīs. Lietuvā un Igaunijā strādā viens BMW autorizētais dīleris ar vairākiem saloniem visā valstī, bet Latvijā līdz šī gada septembra beigām ir divi BMW dīleri.

BMW problēmas Latvijā sākās ar Mikas un tā īpašnieku Germanu Milušu, kurš vēl tagad bēguļo saistībā ar smagajām apsūdzībām Jūrmalas kukuļdošanas lietā.

Lai risinātu radušos situāciju, konkursa kārtībā 2006. gadā izvēlējās Wess Select kā otru oficiālo BMW dīleri, un līdz šim Latvijā strādāja divi dīleri: Wess Select un Inchcape BM Auto.

Inchcape, kas ir viens no pasaulē lielākajiem automobiļu mazumtirgotājiem, kas darbojas 25 pasaules valstīs un pārstāv 26 autoražotāju zīmolus – 2007. gada vasarā iegādājās BM Auto, kuru pārvaldīja investīciju kompānija MVC Capital, kas savukārt bija iegādājusies kompāniju Mikas.

Wess Select BMW salons Foto: iAuto.lv

Atšķirība starp abiem BMW saloniem bija un ir liela. Inchcape BM Auto ir daudzzīmolu salons, bet Wess Select uzbūvēja pilnīgi jaunu BMW salonu, kas atbilda un vēl šodien atbilst visām ražotāja prasībām. Tas, protams, prasīja daudz vairāk ieguldījumu, piemēram, būvniecību uzraudzīja arhitekts no Minhenes.

Aleksandrs Oskins Foto: Publicitātes foto

Sarunā ar iAuto.lv Aleksandrs Oskins uzsver, ka preses konferencē, kurā BMW Group Nordic prezidents Fēlikss Klari paziņoja, ka Wess Select būs otrs autorizētais dīleris Latvijā, viņš arī teica, ka Latvijā vairs nekad nebūs viens BMW dīleris.

Atklājot jauno salonu 2007. gada 12. aprīlī, BMW ieņēma 3. vietu pēc pārdošanas apjoma starp premium zīmoliem, bet tagad, pateicoties ieguldījumiem un kvalitatīvam darbam, BMW ir pārdotākais premium auto stāsta A. Oskins.

Taču nesen tika saņemta vēstule par dīlera tiesību nepagarināšanu ar Wess Select. Šāda vēstule radīja sašutumu un neizpratni par iemesliem, kāpēc BMW Baltic pieņēmusi šādu lēmumu.

Kur BMW īpašnieki varētu apkalpot savus automobiļus, ja Wess Select tagad pārdotu savu salonu cita zīmola pārstāvim ar visu servisu, jautā A. Oskins. Inchcape BM auto pietrūkst jaudas, lai varētu apkalpot visus BMW automobiļus.

Taču BMW auto īpašniekiem ir labas ziņas, jo Wess Select ne tikai turpinās sniegt servisa pakalpojumus, bet plāno tuvākajā laikā vēl vairāk uzlabot to un salona telpās piedāvās klientiem mazlietotus premium zīmolu automobiļus.

Pēc iAuto.lv novērojumiem radusies situācija vairāk izskatās pēc lielo tirgus spēlētāju vienošanās par tirgu, kā rezultātā, neskatoties uz solījumiem un biznesa partnera lielajiem ieguldījuiem, vietējie spēlētāji tiek vienkārši izspiesti no tirgus, kad tie ir savu darbu padarījuši. Latvijā šāda tendence ir vērojama jau vairākus gadus un Latvijas kapitāla pārstāvošu salonu paliek arvien mazāk.Jaunākās ziņas

Dīleru noliktava


Jaunu auto katalogs

Alfa Romeo (2)

Audi (16)

BMW (11)

Cadillac (6)

Chevrolet (6)

Chrysler (5)

Citroen (18)

Dacia (6)

Dodge (4)

Fiat (7)

Ford (16)

Honda (6)

Hyundai (9)

Isuzu (2)

Jaguar (4)

Jeep (7)

Kia (9)

Lada (3)

Land Rover (4)

Lexus (5)

Mazda (5)

Mercedes Benz (13)

Mini (9)

Mitsubishi (7)

Nissan (13)

Opel (15)

Peugeot (20)

Porsche (5)

Renault (23)

Saab (2)

Seat (10)

Škoda (11)

SsangYong (2)

Subaru (6)

Suzuki (5)

Toyota (14)

Volkswagen (24)

Volvo (11)