Visi trīs jaunie Renault vieglie komercautomobiļi būs pirmie, kuros tiks izmantota Ampere elastīgā, mērogojamā programmdefinēta automobiļa arhitektūra.
Trafic, Estafette un Goelette ir jaunas elektroautomobiļu paaudzes trieciengrupa un apgāž šī segmenta ierastos principus, kļūstot par pirmajiem zīmola automobiļiem, kuros izmantota Ampere izstrādātā elastīgā, mērogojamā programmdefinēta automobiļa arhitektūra.
Jauna pieeja automobiļu dizainā
Līdz šim automobiļi tika projektēti ap šasiju un iekšdedzes vai elektrisko piedziņu. Ražotāji tad pievienoja visus elektroniskos elementus un iepriekš sagatavotās aprīkojuma pakas, kas nepieciešamas dažādām funkcijām un versijām. Šāda pieeja automobiļu dizainam nozīmēja ļoti daudz elektronisku vadības bloku – līdz pat 80 vienā automobilī – ierobežojot jaunu elementu veiktspēju un integrēšanu.
Ieviešot pieeju, kas līdzinās lielākajai daļai visjaudīgāko datoru, Ampere sava jaunā programmdefinētā automobiļa pieeju balsta uz vienas platformas ar centralizētu programmatūras arhitektūru un savienotu, intelektisku operētājsistēmu, kas ātri un uzticami kontrolē, analizē un atjaunina automobiļa funkcijas.
Lieljaudas datori darbojas kā šī automobiļa smadzenes, apstrādājot borta sensoru iegūtos datus – konkrēti no vadītāja atbalsta sistēmām (ADAS), piedziņas, šasijas kontroles un multivides / savienojamības pakalpojumiem. Šos datorus var atjaunināt ar jaunām funkcijām, lai automobili modernizētu vai pagarinātu tā kalpošanas laiku, izmantojot Ampere izstrādāto automobiļa operētājsistēmu jeb CAR OS.
Šī revolucionārā pieeja, kuru projektējuši un izstrādājuši Ampere inženieri, pārdefinē līdzšinējos standartus. Vispirms tā būs pieejama Trafic, Estafette un Goelette lietotājiem.
Automobilis, kas ir individuāli pielāgots katram lietotājam
Profesionālie lietotāji varēs atjaunināt savu automobili gluži tāpat kā savu klēpjdatoru vai tālruni, reāllaikā pievienojot jaunas funkcijas visā tā kalpošanas laikā. Varēs padarīt pieejamus personalizētus piedāvājumus, atspoguļojot katras personas faktisko lietojumu un braukšanas paradumus.
Tādējādi ar darbībām un prasībām atbilstoši pielāgotām funkcijām profesionāliem lietotājiem varētu uzlabot pieredzi.
Automobiļiem ar specifiskām funkcijām, piemēram, ātrās palīdzības, ugunsdzēsēju, policijas mašīnām, automobiļiem ar ledusskapi un citiem pārveidojumiem varētu iekļaut speciālas lietotnes katra elementa unikālai, centralizētai vadībai. Līdzīgu pieeju ievieš openR Link ar konvertētāja kompanjonu – godalgotu inovāciju, kas pieejama Renault Master, – tikai šajā gadījumā klāt vēl nāk programmdefinētā automobiļa intelekts.
Uzņēmumi, kuri izmanto paši savu operētājsistēmu, piemēram, piegāžu veikšanai, varēs borta multivides sistēmā integrēt savu OS, lai reāllaikā piegādes šoferiem viņu maiņā nosūtītu informāciju (laiks, maršruts, kontaktinformācija, piezīmes utt.).
Autoparka lietotāji varēs pieteikties savā profilā un piekļūt personalizētai saskarnei ar viņu iecienītiem automobiļa iestatījumiem un lietotnēm.

Foto: Renault

Foto: Renault

Foto: Renault

Foto: Renault

Foto: Renault