Braukšana miglā ir kā braukšana mākoņos. Vienīgā atšķirība ir tā, ka šie mākoņi sedz zemi. Braukšana šādos apstākļos negatīvi ietekmē redzamību. Ir daudz grūtāk noteikt distanci, citu transportlīdzekļu ātrumu un to, vai tie kustas vai nē.
„Uzmanīga un lēna braukšana un izvairīšanās no straujiem manevriem ir būtiski drošības elementi, braucot miglā,” saka „Renault” braukšanas skolas direktors. „Jūsu braukšanai ir jābūt paredzamai citiem satiksmes dalībniekiem.”
Foto: iAuto.lv
Kad ieslēgt miglas lukturus
Miglas lukturi ir jāieslēdz, kad redzamība ir mazāka par 50 metriem, un jāizslēdz, kad redzamība uzlabojas. „Ja miglas lukturi, sevišķi aizmugures, ir ieslēgti labos atmosfēras apstākļos, tie var apžilbināt citus vadītājus,” atgādina „Renault” braukšanas skolas instruktori.
Dzirdamība
Apstākļos, kad iespējas novērtēt situāciju uz ceļa, balstoties tikai uz redzi, ir ierobežotas, ir svarīgi izmantot citu maņu — dzirdi. „Braucot miglā, drošāk ir izslēgt radio un pat mazliet atvērt logu. Jo īpaši, tuvojoties krustojumam. Ļoti ierobežotas redzamības apstākļos jūs vispirms izdzirdēsiet tuvojošos transportlīdzekli, un tikai vēlāk to ieraudzīsiet,” saka instruktori.
Avārijas apstāšanās
Ja jums jānovieto auto ceļa malā, apstājieties ārpus braucamās daļas un ieslēdziet avārijas gaismas. Drošāk ir izvairīties no šādas apstāšanās, līdz migla izklīst.
Tālās gaismas
Braucot miglā, izvairieties no tālo gaismu izmantošanas. Migla izkliedē gaismu, līdz ar to, pasliktinot, nevis uzlabojot redzamību.
Ceļa līnijas
„Ceļa līnijas var būt atskaites punkts, kas atvieglo braukšanu sarežģītajos apstākļos. Tās ļauj kontrolēt auto novietojumu uz ceļa un nenovirzīties no joslas. Vēlams turēties pie labās ceļa puses vai vērot malējo līniju,” skaidro „Renault” braukšanas skolas instruktori.