Mākslīgā intelekta sniegtās iespējas – robežu nojaukšana fotografēšanā

Katrs objekts, kas nofotografēts un pasniegts pareizā veidā, var izskatīties neatkārtojami. Atbilstošs apgaismojums, ekspozīcijas laiks un pareiza fotografēšanas tehnika ir galvenie veiksmes elementi fotomākslā.

Galvenā atšķirība starp iesācēju un profesionāla līmeņa fotogrāfu ir spēja parādīt pasauli īpašā veidā. Taču tagad pat amatieris spēj pietuvoties profesionālam fotogrāfam, pateicoties mākslīgajam intelektam, kas iebūvēts Huawei viedtālruņos. Tas lieliski prot atpazīt fotografējamos objektus un izvēlēties tiem piemērotākos uzstādījumus.

Ainavas atpazīšana acumirklī
Prakse ir vislabākais veids, kā apgūt fotografēšanu, atzīst fotogrāfs Jānis Paļulis, kurš pats ir uzsācis fotografēt tieši ar mobilo tālruni, tikai vēlāk iegādājoties arī profesionālu fotoaparātu, kas ļāvis izprast fotogrāfijas fizisko būtību. “Galvenais ir darīt daudz, bet ar apdomu un tad būs vēlamie rezultāti,” viņš komentē.
Profesionāļi jau teju automātiski spēj noteikt, kādi kameras uzstādījumi nepieciešami konkrētajā situācijā, taču arī kameras lietotne Huawei telefonos tagad prot atpazīt apkārt esošos objektus un ainavas, kas būs uzticams palīgs arī tiem, kas ar fotomākslu aizrāvušies vien hobija līmenī.

Aizvien pilnveidojoties mākslīgā intelekta darbinātiem risinājumiem, nākotnes viedtālruņu modeļi spēs pielāgot lietotājiem vēl vairāk iespēju. Fotografēšanas asistents pat spēs noteikt, vai kadrā redzamā horizonta līnija ir taisna, un sniegs ieteikumus labākai bildei. Līdzīgu palīdzību tas lietotājam varēs sniegt arī fokusa balansēšanā, kas bieži vien ir lielākā problēma iesācējiem fotografēšanas lauciņā.

Mākslīgā intelekta pielāgots apgaismojums

Pēc fotogrāfa domām, ideālu fotoattēlu iespējams uzņemt, apvienojot trīs būtiskākos elementus – apgaismojumu, kompozīciju un noskaņu. Gaisma ir ļoti būtisks elements, kas piešķir bildei dziļumu, akcentējot unikālo. Taču diemžēl ne vienmēr fotogrāfam paveicas ar izcilu dienas gaismu, kā arī nav iespējas nodrošināt studijas apgaismojumu. Šādā situācijā mākslīgais intelekts drīz vien būs spējīgs sniegt palīdzīgu roku, pielāgojot labākos gaismas iestatījumus. Analizējot kadrā esošās sejas, gaismas un ēnas būs iespējams veidot dažādas virtuālā apgaismojuma versijas, veiksmīgi imitējot profesionālas fotostudijas gaismas. Savukārt ar pilnas 3D analīzes palīdzību portretu fotografēšanā parādīsies iespēja uzlikt “virtuālo kosmētiku”. Tāpat tālruņa kameras efektīvi spēj izveidot bokē efektu, izpludinot portreta fonu, ko kādreiz varēja panākt tikai ar spoguļkamerām. Fotogrāfs Jānis Paļulis atgādina, ka, lai gan virtuālais

apgaismojums un citi palīgrīki palīdz uzņemt veiksmīgas bildes, jāatceras, ka labs apgaismojums ir ļoti būtisks fotogrāfijas elements.

Zīmols Huawei ar saviem jaunākiem tālruņiem pierāda, ka telefonu kameru tehnoloģiskā attīstība nav apstājusies, bet ieņēmusi jaunu virzienu. Pēc daudziem gadiem, kas veltīti fizisko komponenšu attīstībai, tagad uzsvars tiek likts uz mākslīgo intelektu. Tieši tas palīdz radīt jaunus risinājumus, kas ļauj iesācējiem sacensties ar profesionāliem fotogrāfiem.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.