Lai gan saskaņā ar Valsts policijas datiem šogad reģistrēto zādzību skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir samazinājies, gandrīz 40% Latvijas iedzīvotāju tomēr izjūt bažas par to, ka varētu tikt nozagts viņu velosipēds, – tā liecina ERGO drošības indeksa ietvaros veiktā aptauja.
“ERGO drošības indeksa pētījums liecina, ka šī tendence, lai gan pavisam nedaudz, pieaug salīdzinājumā ar 2014. gadu. Tas, iespējams, skaidrojams ar to, ka velokultūras popularitāte Latvijā strauji attīstās un līdz ar to pieaug arī velobraucēju interese par iespējām pasargāt savus braucamrīkus no zādzības,” skaidro Ritvars Heniņš, ERGO Risku parakstīšanas departamenta direktors.
Viņš arī stāsta, ka līdzās dažādiem saslēgiem velobraucēji arvien vairāk novērtē iespēju iekļaut velosipēdu īpašuma apdrošināšanas polisē, jo tādējādi transportlīdzeklis ir pasargāts ne tikai, atrodoties mājās, bet arī ārpus apdrošinātā īpašuma. “Tomēr jāatceras, ka drošākais risinājums ir neatstāt velosipēdu bez pieskatīšanas un lietot kvalitatīvu saslēgu pat, ja braucamais tiek atstāts vien uz neilgu brīdi vai šķietami drošā vietā, piemēram, kāpņu telpā, pagalmā vai pie veikala,” atgādina Ritvars Heniņš.
Tāpat arī Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākais specialists Dairis Anučins norāda, ka “velosipēdu zādzības tiek izdarītas visādos veidos, zogot gan tos divriteņus, kas atstāti pieslēgti vai nepieslēgi uz ielas, gan tādus, kas tiek atstāti namu kāpņu telpās, pagrabos un citās līdzīgās vietās, kuras velosipēdu īpašnieki uzskata par drošām, bet kas ne vienmēr tādas ir. Tāpat ir bijuši vairāki gadījumi, kad divritenis nozagts no balkona, piekļūstot no ārpuses”.
ERGO un Valsts policija iesaka izvēlēties drošus velosaslēgus – metālisko U veida saslēgu vai arī saliekamo metālisko saslēgu. Tie maksā dārgāk un varbūt nav salīdzinoši parocīgi, taču tie ir būtiski drošāki nekā parastās drošības troses, kuras zaglis var noņemt pāris sekunžu laikā. Turklāt jebkuru velosipēdu ieteicams reģistrēt CSDD velosipēdu reģistrā. Šādā veidā policijai zādzības gadījumā būs krietni vieglāk atrast nozagto divriteni, savukārt īpašniekam – pierādīt, ka tas ir tieši viņa velosipēds.
Valsts policijā šogad līdz jūlija beigām ir reģistrētas 967 velozādzības, kas ir gandrīz uz pusi mazāk nekā pērn. No tām pārliecinoši lielākais skaits reģistrēts Rīgas reģionā – 693 velozādzības. Saskaņā ar ERGO datiem vidējā izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība par nozagtu velosipēdu ir 355 eiro.
Atbalstot aktīvu un videi draudzīgu dzīvesveidu, ERGO jau otro gadu dažādos pasākumos visā Latvijā piedāvā iespēju apmeklētājiem bez maksas atstāt velosipēdus apsargātā un apdrošinātā velonovietnē. Ikviens aicināts ar velosipēdu ierasties arī uz grupas “Prāta Vētra” koncertiem “7 soļi svaiga gaisa”, t.sk. Rīgā, 29. augustā.
Foto: iAuto.lv