EuroNCAP drošības organizācija pirmoreiz savā vēsturē pārbaudījusi autonomās vadības sistēmas, kas uzstādītas dažādu ražotāju modeļos.
EuroNCAP pārbaudēs piedalījās Audi A6, BMW 5 Series, DS 7 Crossback, Ford Focus, Hyundai NEXO, Mercedes-Benz C Class, Nissan LEAF, Tesla Model S, Toyota Corolla un Volvo V60, kas bija aprīkoti ar adaptīvo kruīzkontroli, sistēmu, kas notur automobili savā joslā un uztur uzdoto ātrumu.
Lai pārbaudītu augstāk minēto sistēmu darbību, EuroNCAP speciālisti izstrādāja vairākus scenārijus, kas imitē ikdienas satiksmē iespējamās situācijas. Vispirms tika pārbaudīta adaptīvā kruīzkontrole, ieskaitot tās spēju nobremzēt līdz pilnīgai kustības pārtraukšanai un priekšā braucošā automobiļa negaidītas pārkārtošanās gadījumā. Izrādījās, ka vismazāk cenšas iejaukties DS un BMW elektroniskās sistēmas, Audi, Ford, Hyundai, Mercedes, Toyota, Nissan un Volvo nodrošina optimālo balansu, bet Tesla, tieši pretēji, pārāk paļaujas uz elektroniku. Tāpat noskaidrojās, ka neviens no automobiļiem nespēj izbēgt no avārijas, ja tiek imitēta strauja pārkārtošanās ar iebraukšanu vai izbraukšanu no kustības joslas.
Savukārt joslas uzturēšanas sistēmas tika pārbaudītas automobiļiem veicot S-veida pagriezienus dažādos ātrumos. Arī šajā eksperimentā apbraucot šķēršļus, Tesla elektronika, pretēji citu ražotāju sistēmām, iejaucās visvairāk. Speciālisti atzīmē, ka “labais tonis” nosaka, ka sistēma nedrīkst pārāk aktīvi “pretoties” vadītāja vēlmei paveikt manevru, piemēram, apbraucot bedres vai ceļa nelīdzenumus.
EuroNCAP atzīmē, ka daži BMW un Tesla prezentācijas materiāli var maldināt pircēju, sniedzot nepareizu priekšstatu par elektronisko palīgsistēmu patiesajām iespējām.